“Zobudiť sa úplne sám v cudzom meste je jeden z najpríjemnejších pocitov na svete”- Freya Stark

Autor: Klaudia Michnová | 13.6.2015 o 14:50 | Karma článku: 1,43 | Prečítané:  286x

Už len keď počujem slovo "cestovanie",vzbudí to vo mne pocit dobrodružstva a chuti po objavovaní nových veci. Ste na tom podobne?

Pri čítaní kníh keď sa dostávam do rôznych krajín a miest,vtedy hĺtam knihu ešte viac. Myslím si,že väčšina z nás si už povedala vetu "chcem precestovať celý svet". Áno je to tak. Ale koľko takých snov už bolo a všetko to ostalo len pri slovách ("skutek-utek" ). V dnešnej dobe to je proste tak. Všetko ide rýchlo a preto sme radi,že si vôbec vieme nájsť čas na tých najbližších. Ďalším dôvodom sú financie. Platba- let, hotel,strava a to nehovorím o zábave (možnosti skúsiť niečo nové), poprípade pamiatky-okúsiť kultúru inej krajiny.

Pred pár rokmi som si povedala tiež vetu "chcem precestovať svet"...Áno,viem mám len 16 rokov,ale som za to,že ak chcem niečo nové zažiť robím všetko preto, aby som to dokázala (hmm.to znie dosť ambiciózne). Dvakrát som navštívila Anglicko. Prvýkrát pred dvoma rokmi a tento rok som tam bola zasa.

Milujem to tam,

milujem sledovať  rieku Temžu z Tower Bridge,

milujem sedieť na tráve v tých nádherných parkoch,

milujem mať oči plné sĺz pri pohľade na Big Ben,

milujem piť čaj o piatej...

Cestou do Anglicka som sa zastavili v Paríži. Poviem to takto. Zamilovala som sa tam- do Eiffelovky. Nádherné mesto,plné romantiky na každom kroku (vždy keď vidím červenú ružu,vidím Paríž),módy a nechcem zabudnúť na černošských obchodníkov,ktorý vám pod Eiffelovkou hádžu komplimenty. Proste zážitky som nestíhala chytať do kufra.

Dúfam,že som Vás do toho dostala. Cítili ste to? Boli ste tam teraz so mnou? Nabudúce sa tam vyberte už naozaj. Aby ste videli,že Vám hovorím pravdu.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Keď sa raz prezident príde spýtať, čo by mali robiť

Spýtala som sa, čo by chcel a on povedal, aby neboli bezdomovci. Prihlásil sa ku Kollárovi do strany, lebo si myslel, že tam sa to podarí.

KOMENTÁRE

Ficov Smer je v opozícii. Únia má novú vládnu koalíciu

V europarlamente sa rozpadla veľká koalícia ľudovcov a socialistov.

EKONOMIKA

Slovenské elektrárne prehrali boj o Gabčíkovo

Ústavný súd odmietol sťažnosť voči rozhodnutiu Najvyššieho súdu.


Už ste čítali?